Poznaj nas przy dobrej kawie w Naszym biurze
___

Biuro Projektowe Espeja
ul. Stawiszyńska 12,
62-800 Kalisz

tel. 791 930 761
biuro@espeja.pl

poniedziałek - piątek 9:00 -17:00
sobota 9:00 -13:00

Chciałbyś dowiedzieć się na czym polega współpraca z architektem wnętrz??  Napisz do Nas!!! 
___

Administratorem Twoich danych osobowych jest Biuro Projektowe ESPEJA (ul. Stawiszyńska 12, 62-800 Kalisz). Dane będą przetwarzane w celu przygotowania odpowiedzi (oferty) na przesłane zapytanie. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo do dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania.

Kilka słów o współpracy z architektem wnętrz:

Architekt wnętrz to jedna z najczęściej poszukiwanych „dobrych dusz” przy każdym procesie inwestycyjnym. Służymy pomocą podczas budowy /remontów domów, mieszkań jak również lokali biurowych czy usługowych.

Kiedy zgłośnić się do architekta wnętrz:

Najlepszym momentem rozpoczęcia współpracy z architektem wnętrz jest sam początek całego procesu budowlanego. Już na etapie wyboru projektu domu gotowego czy  kreślenia domu przez architekta – konstruktora, projektant wnętrz zgłasza uwagi co do rozmieszczenia ścian w domu, układu okien czy wydzielania dodatkowych pomieszczeń.

Możecie pomyśleć, że przecież architekt, który kreśli bądź adoptuje dla Nas wybrany projekt gotowy jest w stanie również z Nami to skonsultować i wysłuchać Naszych potrzeb.

Z jednej strony tak i nie. Nie zawsze niestety architekt zajmujący się „tylko” kreśleniem domów ma wiedzę i umiejętności dekoratorskie. Ponadto architekt wnętrz patrzy na Nasz dom troszkę z innej perspektywy. Analizując plan domu doradza co należałoby zmienić aby osiągnąć lepszy efekt wizualny oraz dopasowuje pomieszczenia pod meble, sprzęty, zabudowy o których architekt może nawet nie wiedzieć. Taki proces jest szalenie istotny, aby być pewnym, że Nasz nowy dom będzie idealnie dopasowany do potrzeb Naszej rodziny. Podobnie sprawa wygląda z mieszkaniami, choć najczęściej ingerencja w położenie okien czy ścian nośnych jest z góry narzucona przez dewelopera i dość problematyczna do zmiany ale również możliwa:)

Zaakceptowany przez Inwestora układ funkcjonalny daje możliwość przygotowania dla Państwa projektów branżowych tj. Projektu elektrycznego oraz hydraulicznego. Pozwala to wykonać instalację dostosowaną do przyszłego lub ukończonego już projektu aranżacji wnętrz (sprzęt AGD, lampy, oświetlenie dekoracyjne, meble), co chroni przed kosztownymi przeróbkami wykonanej już instalacji najczęściej tak jak zasugerował elektryk:)

Współpraca z architektem wnętrz w kilku krokach:

  1. Inwentaryzacja
  2. Układ funkcjonalny (nowy układ ścian, rozmieszczenie mebli oraz innych elementów wyposażenia wnętrz)
  3. Projekt branżowy (elektryczny, hydrauliczny)
  4. Projekt aranżacji wnętrz – wizualizacja 3D
  5. Wybór materiałów z architektem
  6. Dokumentacja techniczna
  7. Nadzór Inwestorski*
  • podany zakres uzależniony jest od wybranego pakietu współpracy. Więcej http://espeja.pl/oferta/